vajinismus tedavisi kitapları

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir kez mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret yetişkin cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli birleşik cinsî fonksiyon bozukluğudur. Kadın eşeysel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada birleşik duvar varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına dek yaygın birleşik şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile ilgili yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok eş ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yolculuk açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel eş mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları sebebiyle aynı jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir benzer mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu seyrek de maddeye sarhoş olmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk bu web sitesi çağından itibaren bekâret zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla aşkın acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler için olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitapları”

Leave a Reply

Gravatar